.

האם הניהול הציבורי בישראל יכול להפוך ל"סטארט אפ" עולמי?

הניהול הציבורי הוא שליחות!

השליחות שמניעה אותי היא האמונה שניתן להוביל את המגזר הציבורי למקום שבו נמצאת מדינת ישראל כמדינת ה"סטארט אפ".

מדינת ישראל, המכונה גם "מדינת הסטארט אפ", מובילה את העולם הטכנולוגי בתחום הבטחון, החקלאות, המיחשוב, הרובוטיקה ובמגוון עצום של תחומים. אבל, המגזר הציבורי לא נחשב כפורץ דרך.

האם אנחנו יכולים, ביחד, לשנות את המציאות? 

המיזם הישראלי לניהול ציבורי? מה זה?

"המיזם הישראלי לניהול ציבורי" הוקם על ידי במטרה לתת מנסיוני ומהידע שצברתי למנהלים במגזר הציבורי להגשים את חלומותיהם וליישם את תכניותיהם, תוך לקיחת אחריות משותפת לשיפור השירות הציבורי והבאתו לאיכויות הגבוהות ביותר שניתן לשאוף אליהן.

אין חכם כבעל נסיון

שמי מושי אשר. אני יועץ ארגוני והמומחיות שלי היא ניהול ציבורי. ניהלתי את המועצה האזורית הגדולה בישראל לאחר כעשור של ניהול ישובים ופיתוחם, הייתי חלק מצוות מומחים מצומצם שבנה את הקורס המחוייב למנכ"לי הרשויות ואף הוזמנתי לשמש בו כמנטור, ואני בעל נסיון וידע מגוונים, כולל תואר ראשון במנהל עסקים ותואר שני בהתנהגות ארגונית, מה שהופך אותי ליועץ ארגוני עם נסיון מעשי וניהולי מה"שטח" (או מה"שדה", בשפת החוקרים). לקוחות רבים, במגזר הציבורי ובמגזר הפרטי, כבר נהנים משיטות העבודה שלי בייעוץ ניהולי וארגוני ובפיתוח עיסקי.


"המגזר הציבורי"?

נהוג לחלק את עולם הפעילות במשק לשלושה מגזרים עיקריים: הראשון כולל את מוסדות המדינה - השלטון המרכזי, והשלטון המקומי. המגזר השני הוא המגזר העיסקי, ובמגזר השלישי נכללים כל הארגונים ללא כוונת רווח.
עיקר היעוץ הארגוני שלי מתבטא בתחומי הניהול (תהליכים, אנשים ופרוייקטים), הייעול, היישום, ליווי מנהלים, חניכה ומנטורינג, הרצאות וסדנאות.
במקביל אני מאתר צרכים ואתגרים המשותפים לכל לקוחותיי ופועל למצוא להם מענים מקצועיים. בשלב זה ניתן לומר שאחד התחומים הוא איתור, התאמה, ליווי ואימון אישי (מנטורינג) לבכירים במגזר הציבורי, והשני עוסק במעקב ביצוע החלטות ומשימות.

ביחד נשנה את המציאות ונהפוך את השירות הציבורי לפורץ דרך באיכותו !

שם פרטי *
שם משפחה *
דואר אלקטרוני *

מה מרויחים מהצטרפות למיזם הישראלי לניהול ציבורי?

סוף סוף תהיה לך כתובת להתייעצות עם יועץ ארגוני שהתנסה בעצמו בניהול מוצלח, החל מייעוץ חד פעמי וכלה בשותף של ממש הנושא איתך בעול האחריות הביצועית! 
כאמור, אין חכם כבעל נסיון ולך כדאי להנות מכך.

אעזור לך לייצר קשרים מקצועיים שיאפשרו לך להצליח!

אספק לך תוכנות, כלים טכנולוגיים ושיטות עבודה להתייעלות בעבודה ובחיי היום יום! תוצאות מובטחות!

חוץ מזה אני מאתר צרכים ומפתח פתרונות ושירותים ייחודיים (כמו, למשל, איתור והשמת בכירים בניהול הציבורי, כפי שממליץ להלן מנסיונו עו"ד נריה מאיר) כדי להקל עליך ליישם את תכניותיך ולהגשים את חלומותיך! 

ממליצים?

"במהלך השנה האחרונה שכרנו את שירותיו של מושי אשר, לו רקע עשיר ומרשים בתחום הניהול הציבורי. 
במסגרת הליווי מושי מסייע לנו במגוון רחב של נושאים ותחומים ותורם רבות בכל אחד מהם. 

חלק מהנושאים בהם מושי ליווה אותנו בייעוץ והכוונה הם: 
• ייעוץ שוטף בסוגיות ניהוליות לי כראש הרשות ולמזכיר/גזבר הרשות. 
• איתור תוכנה מתאימה, הקמה, תפעול והטמעת מוקד הרשות, התוכנה והאפליקציה, כולל ניתוח פניות מזווית ניהולית. 
• ביצוע סקר מקצועי שבחן את שביעות רצון התושבים מהשירות של המועצה, ניתוח תוצאותיו, הצגתו וניהול דיונים בפני פורומים שונים במועצה ובישובים.
• ליווי תחום משאבי אנוש (לרבות אבחונים, ליווי ומנטורינג למנהלים, שכר מטפלות, הערכת עובדים, גיוס והשמת צוערת ממשרד הפנים, סיוע בניתוח ניהולי של התאמת עובדים לתפקידיהם ותפקודם, סיוע בניסוח מכרזי כ"א ועוד). 
• הובלת תהליכים נדרשים מהשלטון המרכזי (אחריות חברתית, דרכי התקשרות ומדדי שקיפות), הנחיית העובדים והבאת המשימות לכלל גמר. 
• סיוע בתכנון פרוגרמה של משרדי הרשות וחלוקת משרדים מחודשת לצורך התאמתם לשינויי כח אדם. 
• קיום חשיבה לצורך ארגון מחדש של נושא הדוברות. 
• ניסוח נהלים במסגרת פרוייקט ה-ISO ברשות. 
• כתיבת קוד אתי לחברי המליאה ולעובדי המועצה. 
כפי שניתן לראות מושי הוא איש אשכולות ששולט היטב בכל נקודה, תחום ורובד של הניהול והעשייה הציבורית. 

אנו ממליצים עליו בכל לב ומצפים להמשך עבודה פורה עמו". 

בברכה, 
אלי אסקוזידו 
ראש המועצה האיזורית 
נחל שורק 

עו"ד נריה מאיר

"פניתי ‏למושי ‏אשר ‏שיסייע‏ לי ‏במציאת ‏מנהל ‏כספים ‏חדש‏ לתנועת‏ בית"ר ה‏עולמית,‏ עקב ‏עזיבה‏ מפתיעה ‏של ‏מנהלת ‏הכספים ‏הותיקה ‏שלנו.‏‏
פנייתי ‏למושי ‏היתה ‏עקב ‏‏הכרותי ‏אותו ‏כאיש‏ ציבור ‏עם‏ רקורד ‏וניסיון ‏ארגוני ‏מצטבר ‏של ‏שנים ‏רבות בתחומי ‏ניהול ‏במגזר ‏הציבורי, ‏מתוך‏ מחשבה‏ שאולי‏ יהיה‏ לו ‏שם‏ אחד‏ להציע ‏לי‏ שיכול ‏להתאים‏ לעבודה‏ המבוקשת.‏‏
‏אך‏ –‏ מה ‏רבה‏ הפתעתי ‏היתה ‏כאשר‏ קיבלתי ‏בתוך ‏שתי ‏יממות ‏עשרות ‏קורות‏ חיים‏ רציניים‏ של‏ אנשים ‏עם‏ רקורד‏ מרשים ‏בתחומים ‏הרלוונטיים.‏‏‏ ברגע‏ זה‏ הבנתי ‏שבמיזם‏ של‏ מושי ‏אשר‏ יש‏ עוצמת ‏ניהול ‏ציבורי ‏משמעותית ‏ביותר ‏שיכולה ‏לסייע‏ לכל‏ מנכ"ל ‏או ‏ארגון ‏המחפשים‏ עובדים ‏טובים ‏למערכות ‏הארגוניות.‏‏
‏היסודיות, ‏הנעימות, ‏המחוייבות ‏המקצועית‏ של‏ מושי ‏סייעו‏ לי‏ מאוד ‏בתהליך ‏איתור ‏מנהלת‏ הכספים החדשה ‏שלנו.‏‏ בשל‏ כך,‏ הריני ‏להמליץ ‏לכל ‏ארגון ‏ציבורי ‏להסתייע ‏בשירותיו ‏המקצועיים ‏של ‏מושי.‏‏
‏בברכת תל חי",

עו"ד נריה מאיר 
מנכ"ל ההנהגה העולמית של בית"ר

ח"כ מוטי יוגב

"מושי ניהל בשיטות מתקדמות והנהיג נורמות של הצבת חזון, מטרות ועבודה מקצועית מקושרת מדדים, הוביל לקידום מוקד ממוחשב העונה לצרכי כל הנושאים ופניות הציבור באופן נשלט ורציף, אידיאליסט ובעל מוסר עבודה גבוה".

myogev@knesset.gov.il

ציפורית גליק - פסיכולוגית ארגונית:

"מושי בעל יכולת מקצועית מרשימה לזהות צרכים ארגוניים הן ברמת הפרט והן ברמת היחידה ולבנות תהליכים תואמים אשר יתמכו ויהוו מקפצה לקידום האישי והארגוני. הוא מכיר לעומק תהליכים ארגוניים  ומסוגל להוביל תהליכים ארגוניים אסטרטגיים חוצי ארגון. במסגרת העבודה המשותפת מושי הצליח להוביל מספר רב של תהליכים ארגוניים מורכבים כגון - מיפוי כלל ארגוני, תוכניות עבודה מקושרות משאבים לכל יחידות המועצה, הקמת מוקד מוניציפאלי אחוד, הבנייה של תחום ההדרכות והאימונים, ותהליכי פיתוח פנים יחידתיים רבים – אשר היו כולם בעלי משמעות רבה לקידום המועצה ולשיפור השירות עבור תושבי המועצה. החשיבה יצירתית של מושי מאפשרת לו להציע כיווני פעולה חדשניים וליצר כיוונים לא שגרתיים. הוא יודע להעריך גמישות במחשבה ולהציע פתרונות 'מחוץ לקופסה'. הוא אינו מסתפק בשגרת העבודה ומשקיע הרבה מזמנו ללמידה ולהעמקת הידע המקצועי שלו. למושי יש אמונה בבני אדם ובכח שלהם להוביל, לשנות ולהשתנות. בהדרכות מנהלים הקפיד מושי להעביר מסר זה ואפשר למנהלים התנסות בצמיחה אישית. אישיותו החמה והרגישה של מושי, לצד ערכי יסוד המובילים את עמדתו המקצועית ואת התנהלותו האישית, הפכו את העבודה לצידו למאתגרת ומהנה!" 


גיל ליטוב – יו"ר איגוד המזכירים ברשויות המקומיות, ומזכיר-גזבר בית אריה-עופרים:

"מושי היה מנכ"ל רשות  מאוד מקצועי ושימש במחזור האחרון גם כמנטור בקורס המנכ"לים".

http://www.beit-arye.co.il/

אפי פלס - גזבר מועצה אזורית מטה בנימין:

"עבודתנו המשותפת במהלך העשור האחרון הניבה פירות רבים, הבנה והערכה. ברצוני לציין מספר תכונות מיוחדות שהגדילו את הערכתי כלפיך וכלפי תפקודך:
נאמנות ויושר:
יושר בלתי מתפשר לאמונתך ודעותיך, גם במקרים שהיו בניגוד לאינטרס האישי שלך או של תפקידך. יושר מתוך אמונה שבסופו של יום היה תמיד משתלם.
עקביות והתמדה:
בכל נושא שלקחת על עצמך לא הרמת ידיים וטיפלת בו עד הסוף.
הבנת השלכות:
בכושר השיפוט שלך תמיד נלקחו ההשלכות האחרות על העתיד, על מקרים אחרים ועל אנשים אחרים.
נחישות והחלטיות:
הזזת משימות גדולות באמצעות תהליכים קטנים ורציפים לאורך זמן ארוך.
ירידה לפרטים מתוך ראיה מערכתית:
הפגנת יכולת בהבנת הצרכים, הארועים, ההשלכות, הפרויקטים והכניסה לפרטים בדיונים על נושאים רבים ומגוונים.
יוזמה וקידום לשינוי מהותי:
ביוזמתך הרמת מספר פרויקטים משמעותיים. נוכחותך ותיפקודך הסבו ברכה רבה. הקשר האישי, האוזן הקשבת, המסרונים בישיבות שמנחות ומרגיעות, וגם התוכחות הקטנות שבאו ממקום בריא וטוב".

http://www.binyamin.org.il/

שרה רוזנפלד - מנהלת מרכז "גוונים" לטיפול במשפחה ובהתפתחות הילד:

"המנהל האגדי. היה מרתק גם באופן פרטי ואישי להכיר את האדם שמאחורי השם. עשית את הדברים בהרבה רצינות וסדר".


מני כץ - יועץ ארגוני:

"מושי ניחן בסגנון ניהול מיוחד המשלב יכולת מופלאה של ניהול מעולה, מדוייק וחד, יחד עם אנושיות מיוחדת. מנהיג ומנהל המשלב מקצועיות בניהול לצד אישיות מגובשת ושלמה, אשר ניכרת ביכולת לסחוף אחריה רבים בסגנון מנהיגותי סמכותי אך משתף".

http://www.menykatz.co.il/

מכון אדם:

לוקח רעיונות יצירתיים ומוציא אותם אל הפועל באופן מעשי.

במקום לתת הוראות או פקודות הוא משלב אנשים במטלה בעזרת שיטות שכנוע. הוא גורם לסובבים אותו לשתף עמו פעולה ע"י כך שהוא מסביר את ההגיון לפעילות המוצעת.

יש לו מיומנות טבעית לעזור לאחרים להבין את הצעדים הדרושים להשגת התוצאות.

דבריו בדרך כלל מבוססים על תכנית עבודה מפורטת שהוא פיתח על מנת להבטיח התקדמות מסודרת.

עובד עם ובאמצעות אנשים, כלומר, מתאמץ לעשות עסקים בדרך חברית תוך כדי פריצה קדימה כדי להשיג את מטרותיו.

יש לו עניין פעיל באנשים. מסוגל להגיע לכך שסוגים שונים של אנשים יכבדוהו ויבטחו בו. יכולת זו עוזרת לו במיוחד לזכות במשרות סמכותיות.


מכון אדם, לפני שנים רבות...


אם פספסת את ההרשמה הקודמת זו הזדמנות נוספת לכתוב את שמך הפרטי כאן *
שם משפחתך *
כתובת הדואר האלקטרוני שלך *

אפשר בשמחה גם להתקשר אלי לטלפון הנייד שמספרו
0525-666-555

נוצר באמצעות מערכת רב דף מבית רב מסר

.